صنعت نوین آسیا ویژن > مقالات > مبلمان شهری > ایستگاه اتوبوس شهری
ایستگاه اتوبوس شهری

ایستگاه اتوبوس شهری

وقتی سخن از مباحثی مانند استفاده از وسایل نقلیه عمومی به میان می آید، به غیر از بحث ترافیکی و به روز بودن اتوبوس های شهری و مبحث مهم دیگری که وجود دارد ایستگاه اتوبوس شهری هستند

ایستگاه های اتوبوس شهری نیز یکی از المان های مبلمان شهری است.ایستگاه اتوبوس شهری

ایستگاه اتوبوس شهری سهم بسزایی در استفاده افراد از وسایل نقلیه عمومی را دارد به این دلیل که هر چه راحتی در این ایستگاه ها بیشتر باشد افراد تمایل به صرف زمان خود در این ایستگاه ها و در نتیجه استفاده از اتوبوس های شهری را پیدا میکنند.

دارا بودن یک سری از ویژگی ها مسافران را ترغیب به استفاده از ایستگاه های اتوبوس شهری می‌نماید برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از پوشانندگی و داشتن سقف مناسب برای در امان ماندن مسافران از بارش باران برف و یا آفتاب و باد های موسمی.

داشتن نیمکت و راحتی آن برای استفاده همه اقشار جامعه از جمله سالمندان بیماران خانم‌های باردار و کودکان و غیره.

راحتی و استفاده عمومی از ایستگاههای اتوبوس شهری و در نتیجه وسایل نقلیه شهری خود پیامدهای مثبت بسیاری را به ارمغان می آورد.

  • کاهش استفاده از خودروهای تک سرنشین
  • جلوگیری از ترافیک بیهوده
  • کاهش آلودگی هوا و …

مبحث ایستگاه های اتوبوس شهری مکانیزه نیز یکی از مباحث جذاب در تولید این محصول است.

در تولید ایستگاه اتوبوس شهری مکانیزه از شکل عمومی آن کمی فاصله گرفته و ایستگاه دارای درب های هوشمند نیمکت های ارگونومیک و قابلیت های تهویه هوا شده است.

در برخی از ایستگاه‌ها قابلیت ارائه اینترنت وای فای به مسافران نیز وجود دارد.

اینم بخون
سطل های زباله گالوانیزه

البته راه‌اندازی این ایستگاه ها به صورت انبوه فعلاً در حد بحث و ایده می باشد اما شرکت رها ترافیک آمادگی تولید سفارشی انواع ایستگاه اتوبوس شهری را دارد.

پاسخ بدهید