جنس بدنه مخزن شن و نمک چه تاثیری بر کارایی این محصول دارد؟

صنعت نوین آسیا ویژن > مقالات > جنس بدنه مخزن شن و نمک چه تاثیری بر کارایی این محصول دارد؟
جنس بدنه مخزن شن و نمک

مخزن شن و نمک از جنس پلی اتیلن(پلاستیک) ضخیم بوده که در کنار معابر قرار داده میشود. دارای قابلیت تحمل وزن بالا هستند و در برابر گرما و سرما و بارندگی (برف و باران) بسیار مقاوم می باشند. از دیگر مزایای مخزن شن و نمک میتوان به ارتفاع مناسب، بدنه مقاوم، تخلیه آسان، عدم نفوذ گرد وغبار و آب درون مخزن، رنگ ثابت وآنتیUV اشاره کرد . ما در این محتوا قصد داریم تنها درباره جنس بدنه مخزن شن و نمک صحبتی داشته باشیم.

ضرورت وجود مخزن‌‌ شن و نمک

در فصول سرد سال با افزایش برودت هوا، جاده ها و خیابانها شروع به یخ زدن میکنند. لیز خوردن افراد و خودروها از یک طرف و ساماندهی نظم شهر از طرف دیگر باعث شده به دنبال شن و نمک باشیم. مخزن شن و نمک در حاشیه جاده ها قرار گرفته و ذخیره شده اند. با بارش ناگهانی برف و تگرگ وجود مفید این مخازن خود را نشان می‌‌دهد. پاشیدن شن و نمک در یخبندان جلو مدارس، واحد ها‌ی آپارتمانی و بیمارستانها تا مقدار بسیار بالایی از وقوع حوادث نامترقبه  جلوگیری می‌کند. دانه های نمک یخها را آب میکند و دانه ‌های شن، با افزایش اصطکاک، از لغزیدن چرخ ماشین ها جلوگیری می‌کند.

ویژگی ها‌ی مخزن شن و نمک :

مخزن شن و نمک در اصل سطل زباله های چرخداری میباشد، که چرخ و گوشواره های آن برداشته شده است. این محصول دارای درب چفتی است که به منظور جلوگیری از ورود باران و آب به داخل سطل طراحی و ساخته شده است. این سطل زباله با وجود کیفیت بالایی که دارد، همچنان به دلیل حفظ پاکیزگی شهر از قیمت مناسبی برخوردار است. مخزن شن و نمک دارای بدنه ای از جنس پلی اتیلن است. جنس پلی اتیلن استفاده شده در تولید این مخزن از نوع نرم میباشد، بطوری که سرما باعث ترد شدن و شکسنن سطل ‌نمی‌شود.

اینم بخون
تاثیر مبلمان شهری در زیبایی شهر

جنس بدنه مخزن شن و نمک:

جنس بدنه ی مخزن شن و نمک از پلی اتیلن و ضد UV است. دیواره های جانبی مستحکم، این مخزن را مناسب ذخیره کیسه های سنگین شن و نمک کرده است تا از ریزش و پخش شدن آن ها جلوگیری شود. از آنجایی که این وسیله محل ذخیره‌ی سالیانه‌ی شن و نمک است، بنابراین  نوع طراحی آن به گونه ای است که دچار پوسیدگی نمی شود و در برابر شرایط جوی نامناسب مقاومت بالایی دارد. گرمای آفتاب سوزان و سرمای شدید برودت هوا و بارش پی درپی برف و باران به این محفظه آسیبی وارد نمی کند. نوع جنس بدنه مخزن شن و نمک طوری است که جانوران جونده نیز نمی‌توانند راهی به درون محفظه باز کنند.

مخزن شن و نمک ضد آب و رطوبت هستند و در برخی مدل‌ها درب به صورت شیب‌دار طراحی شده تا برف بر روی آن نشست نکرده و به آسانی از روی آن لیز بخورد. جنس پلی اتیلن دارای سختی و الاستیسیته ( انعطاف ) مناسب می‌باشد، بطوری که علاوه بر محکم بودن، در مقابل ضربه و تغییر دمای جوی مقاومت لازم را داشته باشد. باید گفت، انتخاب مواد پلی اتیلن گزینه مناسبی جهت تولید این محصول بوده و از لحاظ کارایی بسیار مقاوم تر از پلاستیک معمولی می باشد. میزان ضخامت(پلاستیک ضخیم) این محصولات به گونه ای است که در برابر سرما و فشار آسیبی به سطل وارد نمیشود.

سخن آخر

آسیاویژن با سالها سابقه در امر فروش انواع وسایل امنیتی در سطح کشور مجهز به انواع، مخازن شن ونمک بوده، و با امکان خرید اینترنتی، ارسال به سراسر نقاط ایران را در برنامه کاری خود قرار داده است. این شرکت با داشتن انواع متنوع از لحاظ طراحی و سایز، امکان انتخاب و مقایسه محصول با محصولات شرکتهای مشابه، را برای مشتریان عزیز محیا کرده تا افراد بتوانند بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشند. پس با ما باشید.

اینم بخون
چراغ چمنی

پاسخ بدهید