صنعت نوین آسیا ویژن > مقالات > مبلمان شهری > طول عمر مخزن شن و نمک
طول عمر مخزن شن و نمک

مخازن حاوی شن و نمک جهت استفاده در فصول سرد زمستان  و هنگام بارش برف ویخبندان در کنار جاده ها گذاشته و جهت جلوگیری از یخ زدگی معابر برسطح جاده ها، از داخل این مخازن نمک پاشیده می شود. استفاده از مخزن شن و نمک خسارت های ناشی از تصادفات را کاهش داده از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری می کند.در این مطلب نکاتی را در مورد طول عمر مخزن شن و نمک مرور می کنیم.

 مخزن شن و نمک چیست؟

یکی از مشکلات بزرگ در فصل زمستان یخ زدن معابر و خیابان هاست که می تواند باعث سر خوردن عابرین پیاده و تلفات و خسارات جبران ناپذیر ناشی از تصادف خودرو ها با یکدیگر شود. مخزن شن و نمک هر چند کنار یک گوشه خیابان قرار می گیرد و تصور می شود که چندان کارایی ای نداشته باشد اما بر خلاف تصور در روز موعود آنچنان حلال مشکلات می شود که انسان پی به ضروری بون آنها در مناطق حساس می برد. برای  فراهم ساختن موقعیت حمل و نقل   آسان در روزهای برفی انتخاب مخزن شن و نمک می تواند بهترین گزینه باشد. مخزن شن و نمک در گوشه معابر و خیابان بدون آلوده شدن و نفوذ گرد و غبار به درون سطل، با نگهداری شن ونمک در داخل محفظه اش استفاده آسان و راحت را برای اهالی آن منطقه فراهم می سازد. با پاشش نمک و شن در معابر و خیابان، احتمال سر خوردن افراد و اتومبیل ها به حداقل می رسد.

جنس مخزن شن و نمک :

جنس این محفظه پلی اتیلن و ضد UV سنگین بوده و دارای طول عمر بالایی می‌باشد. دیواره هایِ جانبیِ مستحکم، این مخزن را مناسب ذخیره کیسه های سنگین شن و نمک کرده است تا از ریزش و پخش شدن آن ها در سطح جاده یا معابر جلوگیری شود. از طرفی دارای قابلیت تحمل وزن بالا و مقاوم در برابر گرمای شدید، سرمای سوزناک و بارندگی(برف و باران) شدید است. تخلیه‌ و بارگیریِ محتویاتِ محفظه نیز به دلیل دربِ بزرگِ مخزن به راحتی انجام می گیرد و مخزن توسط لیفت تراک یا جرثقیل چنگک‌ دار قابل حمل است.

اینم بخون
ایستگاه اتوبوس و تاکسی

طول عمر مخزن شن و نمک:

به دلیل استفاده از مواد مقاوم و با کیفیت در ساخت مخازن شن ونمک و به دلیل قرارگیری در انواع شرایط آب و هوایی و نور مستفیم خورشید درساعات متوالی شبانه روز، می‌توان طول عمر این تجهیزات را واقعا ایده ال دانست. طول عمر بالای این مخازن باعث شده که سطل های پر از مواد اولیه را همیشه ودر هر ساعت از شبانه روز آماده و محیا ببینید بدون اینکه نگران ریزش یا نم کشیدن این مواد باشید. طول عمر بالای مخازن شن و نمک باعث شده که مسئولین تنها دغدغه شان پرکردن مواد بعد از مصرف باشد آنها می توانند شن و نمک را ماهها وسالها در این مخازن نگهداری کنند بدون اینکه مجبور شوند برای محافظت بیشتر آنها را جابجا نمایند. قابلیت تحمل وزن بالا هم از دیگر ویژگی های مخازن شن و نمک است، چرا که می توان آنها را مالامال از شن ونمک پر کرد بدون اینکه نگران تقلیل یا از بین رفتن آنها بود.

اماکن قابل استفاده برای مخازن شن و نمک :

مخزن شن و نمک جهت دپو شن و نمک در روزهای برفی و بارانی در سطح شهر، جاده ها، بزرگراه ها، خیابانها، اتوبانها، راه های بین شهری، مناطق صنعتی، مکانهای تجاری، کارخانجات، کوچه ها، معابر، پارکها، مجتمع های مسکونی بزرگ،  مدارس، ترمینالها، محوطه بیرونی بیمارستانها، شهرداریها، دهیاری ها و مکانهای پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی کلی مخزن شن و نمک

این مخازن مناسب استفاده در فصل سرما جهت نگهداری شن ونمک مخصوص برای جلوگیری از لغزندگی معابر در شهرها ، روستا ها و جاده ها بوده و دارای ویژگی های منحصر بفرد زیر هستند:

  1. سبک وزن هستند، لذا حمل و نقل راحتی دارند.
  2. در برابر استهلاک دوام بالایی داشته و طول عمر طولانی تری دارند.
  3. بخاطر جنس پلی اتیلن و ضد UV بودن در اثر رطوبت پوسیده نمی شوند.
  4. به دلیل برخورداری از امکان لیفتراک (لیفتراک خور بودن ) حمل و نقل  آنها ازمحل راحت‍تر است.
  5. به دلیل داشتن درب زاویه دار و عدم نشست برف به درون آن، در اثر رطوبت زنگ نمی زنند.
  6. به دلیل شکل درب و جنس بدنه، گرد و غبار و آب درون مخزن نفوذ نمی کند.
  7. رنگ ثابت و آنتی UV آنها باعث می شود تا دچار رنگ پریدگی یا ریزش بدنه نشوند و همیشه زیبا دیده شوند.
اینم بخون
انواع سطل زباله پارکی و قیمت آن ها

ابعاد و ظرفیت مخزن های نگهداری شن و نمک

مخازن ذخیره شن و نمک در ظرفیت های ۲۰۰ لیتر، ۴۰۰ لیتر، ۴۶۰ لیتر، ۶۰۰ لیتر، و ۶۶۰ لیتر ساخته می شوند. مخزن ۴۰۰ لیتری که رایج‌ترین گنجایش این مخزن ها به شمار می رود،  به طور معمول، در طول ۱۲۵ عرض ۱۰۵ و ارتفاع ۷۵ سانتی‌متر ساخته می شود. در مدل های شیب‌داراین گنجایش نیز ارتفاع پشت آن ۸۰ سانتی‌متر و ارتفاع جلو آنها ۶۰ سانتی‌متر در نظر گرفته می شود.

ضرورت وجود مخزن شن و نمک:

وجود مخزن شن و نمک در مناطق سرد با بارش هایِ ناگهانی، بسیار ضروری و اجباری است. این مخزن ها را در حاشیه جاده ها و بزرگ‌راه‌ ها، ترمینال ها، خیابان‌ها، و در برخی مکان های عمومی مثل مدرسه ها ویا حتی بعضی از واحدهای آپارتمانی بزرگ قرار می دهند. علت ضروری بودن این مخزن ها استفاده از شن برای سر نخوردن  و نمک برای آب شدن یا برف‌روبی است. پاشیدن نمک و شن بر روی سطح جاده ها نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان انجام می‌ شود.  دانه های نمک یخ را آب می کند و دانه های شن، با افزایش اصطکاک، از لغزیدن چرخ ماشین ها جلوگیری می‌کند.  هر چه هوا رو به سردی می‌گذارد و دما پایین ترمی رود به میزان بیشتری از نمک و شن نیاز خواهد بود. به همین علت باید ذخیره  زیادی از شن و نمک برای ساپورت این مخازن فراهم شود.

ودر نهایت:

 انواع مخازن شن و نمک را در ابعاد مختلف با کیفیت های عالی در سایت آسیا ویژن می توان یافت. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت مخزن شن و نمک با کارشناسان آسیا ویژن در تماس باشید. برای خرید مخزن شن و نمک مطلوب خود نیز بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید تا آن را در کوتاهترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

اینم بخون
اقدام به خرید نکنید مگر اینکه عوامل مهم در قیمت سطل زباله پارکی را بشناسید

پاسخ بدهید