قیمت انواع سطل زباله شهری

صنعت نوین آسیا ویژن > مقالات > مبلمان شهری > قیمت انواع سطل زباله شهری
قیمت انواع سطل زباله شهری

قیمت انواع سطل زباله شهری و ویژگی های آن ها

سطل های زباله جهت رعایت بهداشت و جلوگیری از ریختن آشغال، در سطح شهر نصب می شوند و در این زمینه بسیار مفید و کارآمد می باشند. در واقع، بهترین کار جهت رعایت نظافت عمومی نصب سطل های زباله در نقاط مختلف شهر  می باشد.  برای این منظور، شرکت ها و تولیدی های مختلف سطل های زباله را در ابعاد و اندازه های متنوع تولید و روانه بازار کرده اند که جهت جمع آوری انواع زباله ها مناسب و مفید می باشند. در ادامه درباره ویژگی ها و قیمت انواع سطل زباله شهری توضیحاتی ارائه داده ایم.

موارد موثر در قیمت انواع سطل زباله شهری

امروزه، شرکت های مختلفی در زمینه تولید و طراحی سطل زباله در حال فعالیت هستند که قیمت این سطل های زباله نیز بر اساس نوع جنس و شکل و ابعاد آن تعیین  می شود.

معمولا، سطل های زباله بزرگتر قیمت بالاتری نسبت به مدل های کوچک تر دارند. جنس سطل زباله نیز در تعیین قیمت آن نقش بسیار مهمی ایفا می کند. به طور مثال نوع فلزی سطل زباله، قیمت بیشتری دارد و سطل زباله پلاستیکی نیز جزو ارزان قیمت ترین سطل های زباله به شمار می رود که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سطل زباله شهری قیمت مشخصی ندارد و بسته به نوع جنس آن قیمت گذاری می شود. معمولا قیمت سطل های زباله از مبلغ ۵۰ هزار تومان شروع شده و تا مبلغ ۴میلیون تومان نیز یافت می شوند. البته سطل های زباله فلزی بزرگ، قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارد و حدود الی سه میلیون تومان از بقیه مدل ها بالاتر می باشد. سطل های زباله از جنس پلی اتیلن و گالوانیزه نیز با توجه به ابعاد و ظرفیتشان معمولا از بقیه جنس ها گرانتر می باشند.

ویژگی ها و قیمت سطل زباله شهری از نوع پارکی

سطل های زباله ای که در فضای پارک  نصب می شوند، از دسته سطل زباله شهری می باشند. این نوع از سطل ها از  جنس پلاستیک و فلز و در اشکال مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. قیمت این نوع سطل ها نیز تلورانس زیادی دارد و معمولاً بر اساس نوع جنس و ابعاد آن قیمت گذاری می شوند. به طور مثال نوع فلزی این سطل های زباله، دارای قیمت بالاتری نسبت به نوع پلاستیکی می باشد.

اندازه بزرگ سطل زباله، در پارک استفاده چندانی ندارد. به همین دلیل در پارک ها معمولا از نوع کوچک سطل زباله شهری نصب می کنند. سطل های زباله فلزی دارای یک پایه فلزی می باشند که ظرفیت کمی دارند و باید محتویات داخل آن زود به زود تخلیه شوند.

قیمت سطل های فلزی پارکی نیز، نسبت به نوع دیگر سطل زباله شهری گرانتر می باشند، چراکه ماندگاری بیشتری نیز دارند.  قیمت سطل های زباله پارکی در مدل های کوچکتر معمولا از مبلغ ۷۰ هزار تومان شروع شده وتا مبلغ ۵۰۰ هزار تومان ادامه دارد. قیمت ابعاد بزرگ این سطل های زباله نیز تا دو الی سه میلیون تومان نیز می باشد.

ویژگی ها و قیمت سطل زباله شهری از نوع گالوانیزه

جهت ساخت و تولید این نوع سطل ها، از ورق های گالوانیزه گرم استفاده می شود که مقاومت بسیار زیادی دارند. این نوع سطل ها آنتی باکتریال بوده که از بوی بد زباله که حاصل ماندن در سطل می باشد جلوگیری می کند. برای ساخت سطل های گالوانیزه، از موادی استفاده شده که آن را در برابر اشعه های مضر نیز محافظت می کند. این نوع سطل ها دارای دسته های  بلند می باشند که با خودرو قابل حمل می باشند و می توان به راحتی آن را جابه جا کرد. همچنین به دلیل مقاومت بالای دسته های این سطل زباله، احتمال شکسته شدن آن کم است.

ویژگی ها و قیمت سطل زباله شهری پلی اتیلن

 سطل های زباله ساخته شده از پلی اتیلن، یکی دیگر از انواع سطل های زباله شهری محسوب می‌شود که جهت جمع آوری و نگه داری زباله ها گزینه بسیار مناسبی می باشد.  این نوع سطل ها در اندازه ها و طراحی های مختلف تولید می شوند و به علت نوع جنس و نوع ساختشان توانایی نگه داری از زباله های عفونی و غیر عفونی را نیز دارند. قیمت این نوع سطل ها نیز بر اساس ابعاد و ظرفیت آن ها تعیین می شود.

ویژگی ها و قیمت سطل زباله شهری پلاستیکی

این نوع از سطل های زباله، جزو رایج ترین و معمولی ترین سطل های زباله به شمار می رود که از نوع کوچک آن گرفته تا بزرگترین ابعاد آن، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین قیمت آن نیز نسبت به جنس های دیگر مناسب تر می باشد.  تغییر رنگ و نداشتن مقاومت در برابر ضربات وارده از عیب های این نوع سطل زباله به شمار می رود. گونه های بزرگ سطل زباله پلاستیکی نیز دارای چرخ می باشند که حمل و نقل آن بسیار راحت تر می باشد.

سخن آخر

سطل زباله های شهری به لحاظ جنس و کاربرد انواع مختلفی دارند. بنابراین از قیمت های مختلفی نیز بر خوردار هستند. در این میان نوع فلزی آن، جزو مقاوم ترین و ماندگارترین مدل ها محسوب می شود و در ابعاد مختلف تولید می شود. این نوع سطل ها معمولا در دو نوع چرخدار و بدون چرخ می باشند که بیشتر در محیط عمومی، شهری و روستایی مورد استفاده قرار می گیرند. برای اطلاع از قیمت انواع سطل زباله شهری بهتر است با کارشناسان رهاترافیک در تماس باشید

 

پاسخ بدهید