مبلمان شهری مناسب فصل گرما

صنعت نوین آسیا ویژن > مقالات > مبلمان شهری > مبلمان شهری مناسب فصل گرما
مبلمان شهری مناسب فصل گرما

صندلی های پارکی نوعی از تجهیزات شهری  هستند که ضمن زیبا سازی فضای شهر باعث ایجاد آسایش اهالی آن منطقه می شوند. نیمکت های پارکی ابتدایی ترین وسایل برای راحتی و آسایش مردم هستند. این صندلی های زیبا و خلاق حق اولیه شهروندان بوده و جزء جدا ناپذیر تمدن شهری می باشند. در این مقاله قصد داریم با ارائه اطلاعاتی در رابطه با مبلمان شهری مناسب فصل گرما و ضرورت وجود آن برای یک شهر صحبت کنیم.

مبلمان شهری و فصل گرما

با آمدن بهار و گرم شدن هوا توجه خاصی به انتخاب مصالح و الگوی استقرار مبلمان شهری می شود. برخی از مناطق ایران هوای گرم و خشک و روزهای آفتابی سوزانی دارند. استان های سمنان، اصفهان، یزد، قم و مرکزی، روزهای آفتابی شدید، شب های سرد ، اختلاف زیاد دمای شبانه روزی، شدت باد درطول روز و ساعات عصر، بارندگی کوتاه و کمبود رطوبت هوا دارند. در این راستا لازم است مبلمان شهری را با توجه به ویژگی های هر ناحیه اقلیمی در نظر بگیریم.

 ارتباط تنوع مبلمان شهری با شرایط اقلیمی

مبلمان شهری برای استفاده کوتاه یا بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده کوتاه می توان ترکیب ساده و متنوع تری از نیمکتهای شهری را در نظر گرفت. در حالی که نشستن‌های بلند مدت الزامات وتسهیلات خاص خود را می طلبد. مبلمانی متفاوت از پایه کوتاه  و دیواری گرفته تا مدل‌های متنوعی با ست های روشنایی و زباله دان که در سطح شهر نصب شده اند تا آسایش شهروندان را تامین کنند. در این میان درشهرهای متفاوت باید بتوان  با انتخاب مصالح مناسب در شرایط گرما رفاه استفاده کنندگان از مبلمان و طول عمر این وسایل را تضمین کرد.

اینم بخون
سطل زباله پارکی پایه دار

خواص انواع مبلمان شهری در فصل گرما

مبلمان شهری سیمانی

نیمکتهای سیمانی در فصل سرد سرمای زیادی را به خود می‌گیرند و در فصل گرما نیز گرمای زیادی را جذب می‌کنند و نشستن بر روی این نیمکتها را مشکل ساز می‌کنند.

مبلمان شهری فلزی

نیمکت های فلزی طرح های متنوعی دارند و هر شکلی که بخواهید می توانید با آنها سفارش دهید. سفت‌وسخت هستند و درخشش خوبی دارند. این نیمکتها از آلیاژهای آلومینیوم، برنج و فولاد ضدزنگ ساخته می‌شوند. آلیاژ در واقع ترکیبی از دو یا چند فلز است که در فصل گرما می تواند بسیار گرم و داغ باشد و برعکس در فصل سرما چون یخ سرد شود.

مبلمان شهری چوبی

 چوب بخشی از طبیعت است. چوب بلفطره با هر چیزی ترکیب شود جذابیت، زیبایی‌ و انرژی منحصر بفردی به کالا می بخشد که به جرات می‌توان گفت بی‌همتاست. مبلمان چوبی یک حس گرم و طبیعی به محیط می بخشد و نشاط وشادی شهروندان را با گرمای طبیعی خود ترمیم می کند. مبلمان چوبی هم برای فصل سرما و هم برای فصل گرما گزینه خوبی می تواند باشد.  کیفیت دائمی این نوع مبلمان شهری با هیچ نوع دیگری از نیمکتهای پارکی، قابل تکرار نیست.

ترکیب فلز و چوب

این نوع پر طرفدارمبلمان شهری یک ترکیب مناسب و متناسب و محبوب است. استحکام بالایی دارد و با بیشتر فضاها متناسب است. ترکیب این عناصر در ساخت مبلمان شهری اساسی و با اصالت است. در فصل گرما گزینه بسیار مناسب و شکیل و زیبایی می تواند باشد. با سالی یکبار روغن کاری یا صیقل دادن برای همیشه جذابیت خاصی به محیط القا می کند.

مبلمان شهری سنگی و بتنی

نیمکتهای سنگی و بتنی دوام بالایی دارند و با هر شرایط آب و هوایی، متناسب هستند. این نوع مبلمان فضای طبیعی و بکری به محیط می بخشند. این نیمکت ها تنوع خاصی نداشته وثابت بوده و قابل  جابجایی نیستند. این  نیمکت‌ها گاها تلفیقی از چوب و فلز هستند که قسمت نشیمن چوبی آن برای فصول گرم سال گزینه خوبی می تواند باشد. در بعضی از ویلاها از این نوع مبلمان ترکیبی متناسب با فضای محیط استفاده می شود.

اینم بخون
قیمت انواع سطل زباله شهری

صندلی های حصیری یا پلاستیکی

این نمونه نیمکت گزینه مناسبی برای پارک ها یا مکان های عمومی نیستند. از نیمکتهای پلاستیکی در سالن های انتظار بیمارستانها و یا سالن جلسات سیار بیشتر استفاده می شود.  نوع نیمکت حصیری معمولا برای ویلاها، تراس منازل، روف گاردن یا آلاچیق ها گزینه بهتری می تواند باشد.

مبلمان  شهری چدنی

این نوع مبلمانها برای فضای باز در نظر گرفته می شوند. در شرایط دمایی مختلف کیفیت خود را از دست  نمی دهند. سرما و گرمای محیط موجب کاهش کیفیت این محصولات نمی شود. از دوام واستحکام بالایی برخوردار هستند. برای فصل گرما مناسب نیستند ولی از ثبات رنگ مناسبی برخوردار هستند بطوری که اشعه آفتاب موجب تغییر رنگ آن ها نمی گردد.

مزایای وجود مبلمان شهری در فصل گرما

  • نیمکت فضای باز دارای پشتی و تکیه گاه مناسبی است و دسته های آنها درمحل درستی قرار دارد. برای سلامت تناسب بدن انسان مناسب بوده و به هنگام استراحت انرژی بدن را التیام می بخشند.
  • جنبه کاربردی دارند و برای سالمندان و کودکان کاملا ضروری است.
  • مبلمان شهری در زیبا سازی فضای شهری تاثیر بسزایی دارند.
  • بودن مبلمان شهری در پیاده روها و درمحل پارک وسایل نقلیه شخصی و در ایستگاه اتوبوس در هنگام توقف جلوی ایستگاه برای پیاده و سواره کردن مسافراز الزامات رفاهی شهروندان است.
  • تاثیر مثبت در کاهش اضطراب، احساس آرامش و نشاط، رفع خستگی و لذت بیشتر از فضای سبز و طبیعت از دیگر مزایای مبلمان شهری است.
  • عدم وجود مبلمان شهری، باعث آشفتگی و در هم بودگی افراد شده و نظم و انضباط شهر را  بهم می زند.  لذا پاکیزگی شهر و آسایش شهروندان از مزیت های عمده مبلمان شهری در فصل گرما می ‌باشد.
اینم بخون
ابعاد مختلف سطل زباله گالوانیزه

قیمت مبلمان شهری

نوع متریال: مبلمان شهری ازمتریال های مختلفی ساخته می شود. نوع متریال مورد استفاده در تهیه این وسایل، تاثیر مستقیمی بر قیمت این محصول دارد.

کیفیت مصالح: کیفیت هر یک از متریال‌های مورد استفاده نیز از عوامل تاثیرگذار دیگر بر روی نرخ مبلمان شهری است. چنانچه ماده اولیه مرغوبی در تهیه صندلی پارکی استفاده شود، موجب می شود که کیفیت نیمکت تولید شده بالا برود و قیمت آن گرانترشود.

ابعاد و طرح مبلمان شهری: عامل بعدی اندازه این وسایل است. حتی طرح و مدلی که به این مبلمان داده می شود از فاکتورهای مهم بعدی در تعیین قیمت نیمکت هستند. طرح های ساده ارزان و طرح های مدرن و فانتزی گران قیمت تر هستند.

 مزایای مضاعف: ست مبلمان با روشنایی و زباله دان هم طرفدارن زیادی دارد که هر کدام از این مزایا بر روی قیمت می توانند تاثیر گذار باشند.

سخن آخر

شما با استفاده از مبلمان شهری می‌توانید گرمای روابط، زیبایی محیط و راحتی زندگی را برای خود به ارمغان آورید. طرح‌های مدرن‌ ارائه شده در شرکت آسیا ویژن، یک انتخاب بسیار عالی برای شما می تواند باشد. محصولات با کیفیت این سایت بدون شک خواسته شما را برآورده خواهد ساخت. پس با ما همراه باشید.

پاسخ بدهید