مخزن سطل زباله پلی اتیلن

صنعت نوین آسیا ویژن > مقالات > مخزن سطل زباله پلی اتیلن
مخزن سطل زباله پلی اتیلن

سطل ها و مخزن های زباله نقش بسیار مهمی در حفظ زیبایی و جلوگیری از آلودگی محیط و مکان زندگی ما دارند. مخزن های شهری پلی اتیلن در ظرفیت های لیتری گوناگون ارائه شده و با دوام و با کیفیت هستند و از این نظر در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. مخزن پلی اتیلنی در فضاهای مسکونی، صنعتی، بیمارستانی، اداری و تفریحی به کار می رود. کاربرد این مخازن در بهداشت، نظافت و پاکیزگی محیط شهر انکارناشدنی است و به همین خاطر شهرداری ها از مشتریان اصلی این گونه از مخازن بزرگ تخلیه زباله به شمار می روند.

مخزن مکانیزه دفع زباله

مکانیزه شدن شیوه جمع آوری زباله از سطل های شهری حال دیگر به امری مرسوم تبدیل شده است و برای این کار یکی از بهترین مخزن های مکانیزه جمع آوری زباله، مخزن پلی اتیلنی است.

یک مخزن پلی اتیلن به گونه ای طراحی شده است که برای دفع مکانیزه ی زباله مناسب باشد. دستگیره های تخلیه در این مخازن به وسیله لوله هایی فلزی تقویت شده تا از مقاومت بالاتری برخوردار باشند. این مخزن های بزرگ به چرخ نیز مجهز بوده و به آسانی قابل حمل و نقل هستند.

سطل زباله‌ی مکانیزه پلی اتیلن، در مدل های دو چرخ و چهار چرخ تولید شده و برای جا به جایی و دفع زباله در اکثر محیط های شهری و خانگی مناسب محسوب می شود.

ظرفیت مخازن پلی اتیلن

مخازن سبک تر پلی اتیلن برای دفع زباله، در ظرفیت های ۲۰ لیتر، ۶۰ لیتر، ۱۰۰ لیتر، ۱۲۰ لیتر، ۱۸۰ لیتر، ۲۴۰ لیتر و ۳۶۰ لیتر هستند و در اندازه ی سطل آشغال های معمول ظرفیت دارند. نمونه های کم ظرفیت تر، برای راحتی دور انداختن آشغال ها، به صورت پدال دار، دمپری و پاندولی طراحی می شوند.

برای مقدار زیاد و میزان انبوه زباله، مخازن زباله پلی اتیلن در ظرفیت های ۴۰۰ لیتری، ۵۰۰ لیتری، ۶۶۰ لیتری، ۷۷۰ لیتری و ۱۱۰۰ لیتری تولید می شوند. مخزن ۱۱۰۰ لیتری پلی اتیلن، به عنوان مخزن زباله شهری شناخته شده و برای دفع زباله های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. مخازن پر ظرفیت معمولا برای مکان ها و مجتمع هایی که مقدار زیادی کیسه ی زباله دارند مناسب هستند.

سطل زباله پلاستیکی درب دار

مخازن زباله منبع تجمع انواع جانوران موذی و حشرات است، اما مخزن درب دار پلی اتیلن، دارای درب مناسبی بوده که به خوبی چفت شده و آشغال ها را دور از دسترس جانوران نگاه می دارد.  همچنین، درب دار بودن سطل های پلی اتیلنی یک مزیت بزرگ است که باعث می شود بوی متعفن زباله کاهش یافته و زباله های آلوده دور از چشم قرار بگیرند.

کیفیت سطل زباله پلی اتیلن

این مخازن از این نظر که در بسیاری از موارد در محیط های بدون سقف قرار می گیرند باید از جنس و کیفیت خوبی برخوردار باشند. مخازن پلی اتیلنی در برابر اشعه آفتاب و نفوذ آب استحکام بسیار خوبی دارند. همچنین، مخزن پلی اتیلنی در برابر آسیب نیز مقاومت مناسبی داشته و دچار شکاف و ترک نمی شود.

پاسخ بدهید