معماری درب مخزن شن و نمک

صنعت نوین آسیا ویژن > مقالات > معماری درب مخزن شن و نمک
معماری درب مخزن شن و نمک

نمک یک ماده جامد و دانه دانه است که با دانه بندی های خاص برای کنترل برف و یخ مورد استفاده قرار گیرد. مخزن شن و نمک  بهترین وسیله برای نگهداری بسته های شن و نمک تعبیه شده توسط شهرداری در سطح شهر برای فصول سرد سال بشمار می آید.  وجود مخزن شن و نمک یکی از راههای جلوگیری از یخ زدن معابر و خیابانها در فصل زمستان است. با پاشش نمک و شن در معابر و خیابان، احتمال سر خوردن افراد و اتومبیل ها به حداقل می‌رسد. پاشیدن نمک و شن بر روی سطح جاده ها در سراسر جهان انجام می‌ گیرد.  دانه های نمک یخ را آب می کند و دانه های شن، با افزایش اصطکاک، از لغزیدن چرخ ماشین ها جلوگیری می‌کند.در ادامه این مطلب با معماری درب مخزن شن و نمک آشنا خواهیم شد .

معماری درب مخزن شن و نمک

معماری درب مخزن شن و نمک به این صورت است که اولا از لحاظ  ظاهری بسیار شکیل و زیباست بطوری که در هر مکانی که قرار می‌گیرد، جلوه خاصی به مکان می‌بخشد. طراحی درب این مخزن، بصورت شیبدار بوده  است .این طراحی سبب شده تا به هنگام بارش برف، بر روی درب برف جمع نشود. این درب‌ها به گونه ای طراحی شده است که به هنگام تخلیه و شستشوی مخزن دچار مشکل نمی شویم و به راحتی می توانیم بدون مزاحمت درب آن از کارایی کالا استفاده کنیم. از لحاظ مدل هم در در سه مدل، پاندولی، دیواری، تک پایه و قفل ایمنی دار جهت مدل های دیواری و تک پایه هستند که در سطح کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند. در رنگ آمیزی مخازن شن ونمک تدابیری بکار رفته که از زنگ زدگی و پوسیدگی آن جلوگیری می‌کند. آبکاری بکار رفته در مخازن شن ونمک طوری است که نیازی به رنگ آمیزی ندارند. نوع طراحی درب به این خاطر شیب دار است که غیر قابل نفوذ بوده و برف و باران روی آن جمع نشده و به راحتی از روی پلاستیک سر می خورد در نتیجه از نم شدگی و زنگ زدگی مواد داخلی آن جلوگیری می‌شود.

اینم بخون
عجیب‌ترین قوانین رانندگی در سراسر جهان

کاربرد مخازن شن و نمک:

این مخازن قابل استفاده در معابر، پیاده روها، پارک ها، فضاهای بیرونی، فضاهای عمومی سرپوشیده، برج ها، هتل ‌ها،خیابانها، محوطه مجموعه های ورزشی، پارکینگهای روباز، محوطه مجتمع های مسکونی و محوطه بیمارستامنها و کلینیکها و..هستند. با قرارگیری مخزن شن و نمک در گوشه معابر و خیابان بدون آلوده شدن و نفوذ گرد و غبار به درون سطل، از مواد داخل سطل محافظت شده و به هنگام نیاز جلو بسیاری از حوادث نا گوار گرفته می‌شود. محصول فوق کیفیت و کارآیی خوبی در برابر تابش آفتاب و رطوبت از خود نشان می دهد و با وزن مناسب خود و محلی که برای حمل مشخص شده است با استفاده از لیفتراک به راحتی قابل جابه جایی می باشد.

ابعاد و ظرفیت مخزن های نگهداری شن و نمک

مخازن ذخیره شن و نمک درسایزها  و ظرفیت های ۲۰۰ لیتر، ۴۰۰ لیتر، ۴۶۰ لیتر، ۶۰۰ لیتر، و ۶۶۰ طراحی و تولید شده است. ظرفیت سایز ۴۰۰  لیتری در ابعادی به طول ۱۲۵ ، عرض ۱۱۵، ارتفاع ۸۰ و ۶۰ سانتیمتری به گونه ای طراحی شده است که افراد به راحتی می توانند کیسه ها را از داخل آن خارج نماید. در مدل های شیب‌دار ارتفاع پشت آن ۸۰ سانتی‌متر و ارتفاع جلو ۶۰ سانتی‌متر است .ظرفیت سایز کوچک هم۲۰۰  کیلوگرم میباشد.

لزوم استفاده از مخزن شن ونمک:

  • استفاده از مخزن شن ونمک درساختمانهای مسکونی در فصل یخبندان باعث سهولت تردد در محوطه مجتمع شده و از سرخورگی و یخ زدگی محدوده عبور و مرور معابر بطور چشم گیری جلوگیری می‌ کند.
  • استفاده از مخازن شن و نمک هم زمان با بارش برف و باران با امکان یخ زدگی و لغزندگی همراه است برای سهولت بخشیدن به مسیرهای حرکت دوچرخه یا چرخ دستی یا مسیر عبورو مرور معلولین پاشیدن شن ونمک از ضروریات است.
  • وجود این وسایل امنیتی ضریب ایمنی محوطه جلوی ساختمانهای اداری، مسکونی، مدارس، بیمارستانها، محدوده عبور و مرور و تردد راحت ساکنین و سالمندان و کودکان را بالا می‌برد.
  • کاهش خسارات، تصادفات و آسیب به خودروها بعلت شیب پارکینگهای طبقاتی و عدم برخورد به دیواره و ستونهای پارکینگ به دلیل لغزندگی ایجاب می‌کند قبل از یخبندان تدابیر امنیتی در نظر گرفته شود.
اینم بخون
استفاده از مخزن شن و نمک در ساختمان های مسکونی برای چیست؟

درباره شرکت آسیا ویژن:

شرکت آسیا ویژن با سالها تجربه در زمینه واردات کالا از نقاط مختلف دنیا و صادرات کالا به اقصی نقاط جهان فعالیتهای مستمر دارد. ترخیص کالاها از کلیه گمرکات کشور و نیز ارائه خدمات به وارد کنندگان مسیری در پیشبرد اهداف تجاری و بازرگانی کشور است که این شرکت توانسته نقشی هر چند کوچک اما موثردر این زمینه داشته باشد. انجام دقیق امور برای کسب نتیجه مطلوب و نهایتا جلب رضایت مشتری از اهداف عالی و افتخارات مدیران این شرکت است. تولید و عرضه مخازن شن و نمک یکی دیگر از عرصه های فعالیت این شرکت بوده، و با کمال افتخار آماده ارائه این خدمات به اقصی نقاط کشور را دارد.

سخن آخر:

شما می‌توانید با مشاهده انواع نمونه های مخازن شن و نمک که در سایزها و مدل‌های متنوع هستند، نمونه مطلوب خود را بیابید. شرکت  امید است در سایه الطاف الهی و تجربه مدیران شرکت و اعتماد وارد کنندگان عزیز شاهد موفقیت های روز افزون در امور خدمت رسانی و متعاقب آن ایفای نقش بیشتر در تجارت خارجی ایران عزیزمان باشد. جهت خرید یا مشاوره، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پاسخ بدهید