مکان های مورد استفاده مخزن شن و نمک

صنعت نوین آسیا ویژن > مقالات > مکان های مورد استفاده مخزن شن و نمک
مکان های مورد استفاده مخزن شن و نمک

مخزن شن و نمک به منظور نگهداری شن و نمک، در فصول سرد بارش برف و باران و جهت جلوگیری از یخ زدگی معابر تولید شده‌اند. با دپو شن و نمک در روزهای برفی در سطح شهر و جاده ها، از خسارت های ناشی از تصادفات کاسته می‌شود. مخزن شن و نمک از جنس پلی اتیلن سنگین بوده و دارای طول عمر بالایی می‌باشند. این مخازن همچنین، تحمل وزن بالا را داشته و مقاوم در برابر گرما و سرما و بارندگی‌های سنگین برف و باران هستند.در ادامه این مطلب ، مکان های مورد استفاده مخزن شن و نمک را بررسی خواهیم کرد .

مخازن شن و نمک پلاستیکی

مخازن شن و نمکمخازن شن و نمک پلاستیکی بهترین وسیله برای نگهداری بسته های شن و نمک تعبیه شده توسط شهرداری هستند. این مخازن برای ساماندهی شن و نمک در سطح شهر یا کنار جاده ها برای فصول سرد سال، در نظر گرفته شده اند. سطلهای مذکور کیفیت و کارآیی خوبی در برابر تابش آفتاب و رطوبت از خود نشان می دهند. این سطل های پلاستیکی با وزن سبک و مناسب خود، درمحلی که برای حمل مشخص شده است، با دارا بودن محل حمل لیفتراک به راحتی قابل جابه جایی هستند.

ابعاد مخازن شن و نمک پلاستیکی

مخزن شن و نمک از جنس پلاستیکی با ظرفیت ۴۰۰ لیتر در ابعادی به طول ۱۲۵، عرض ۱۱۵، ارتفاع پشت ۸۰ و ارتفاع جلو ۶۰ سانتیمتر طراحی شده اند. طراحی این مخازن به نحوی است که افراد در هنگام کار با آنها به راحتی می توانند کیسه ها را در داخل آن جا انداخته و یا از داخل آن خارج نمایند. در طراحی برخی از آنها، درب مخزن به شکل شیب دار و زاویه دار تعبیه گردیده تا برف و باران بر روی آن نشست ننماید.

اینم بخون
طول عمر مخزن شن و نمک

نسل جدید مخازن پلی اتیلن IBC TANK
این مخازن در حجم های ۸۰۰لیتر،۱۰۰۰ لیتر،۱۲۰۰ لیتر،۱۵۰۰لیترطراحی شده اند که تحت لیسانس شوتز آلمان ساخته می‌شوند. دارای گارد فلزی هستند و قابلیت چیدمان عمودی تا ۴ طبقه را دارند. قابل حمل با لیفتراک و جک پالت از ویژگی های بعدی این مخازن به حساب می‌آید. پالت فلزی یا چوبی به سفارش مشتری ساخته می شود وگارانتی بی قید و شرط دارند چرا که کیفیت این محصولات تضمینی است. مخازن پلی اتیلن و پلی پروپیلن مقاومت لازم در برابر تمامی اسیدها و مواد شیمیایی و خورنده را دارا می باشد.

مکانهای مورد استفاده مخازن شن و نمک:

مخازن شن و نمک در مجتمع‌های مسکونی، مناطق صنعتی،اماکن تجاری، کنار جاده‌ها، خیابانها، اتوبانها، کنار پارکها، بزرگراه‌ها، کنارمعابر، کارخانجات، کوچه‌ها و…مورد استفاده قرار میگیرد. به عبارت کاملتر استفاده از مخازن شن و نمک در پارکینگ های روباز، محوطه باشگاهها و مجتمع های ورزشی، محوطه کلینیک ها، مراکز توانبخشی، بیمارستانها، محوطه بیرونی ساختمانهای اداری، فضای بیرونی مدارس، دانشگاهها، مناطق حفاظت شده مراکز خرید طبقاتی، محوطه ترمینالهای مسافر بری، محوطه ساختمانهای مسکونی و… از ضروریات است.

لزوم استفاده از مخزن شن و نمک

در فصول سرد سال رعایت ملزومات ایمنی به خصوص در جاده ها و راه های شهری و بین شهری ضروری است .حتی در مجتمع های مسکونی و تجاری که مردم تردد زیاد دارند، صاف بودن سطح معابر و لغزندگی خیابانها می تواند مشکل ساز باشد. در روزهای سرد زمستان که جلو مدارس و مهد کودکها بخاطر یخبندان لیز می شود بودن مخزن شن ونمک از نیازهای اولیه است. بنابراین همراه با بارش برف و باران و امکان یخ زدگی و لغزندگی، لزوم استفاده از بسته های شن و نمک برای ارتقاء ضریب ایمنی راهها و برای کاهش خسارات ناشی از تصادفات افزایش می‌یابد.

اینم بخون
قیمت انواع سطل زباله شهری

ویژگی های مخزن شن و نمک:

 • استفاده از مواد مقاوم و با کیفیت در ساخت آن به دلیل شرایط جوی نامساعد
 • ماندگاری و طول عمر بالا به دلیل استفاده از جنس ساخت اعلا
 • مقاوم در برابرصدمات فیزیکی و شیمیایی به دلیل کیفیت بالای پلی اتیلن از نوع ترموپلاستیک
 • قابلیت تحمل وزن بالا به دلیل مهندسی فنی طراحی
 • قرارگیری در انواع شرایط آب و هوایی و نور مستفیم خورشید و برف و بوران بدون تغییر شکل یا افت کارایی
 • عدم تغییر رنگ بر اثر رطوبت و پوسیدگی
 • دارای درب بزرگ برای تخلیه و بارگیری فوری شن،نمک و غیره
 • ارائه محصول با ظرفیت‌های متفاوت و انداره‌های مختلف
 • دارا بودن درب زاویه دار برای عدم پوسیدگی در اثر رطوبت
 • مزیت دارا بودن محل حمل لیفتراک جهت جابجایی آسان
 • بالا بردن کیفیت تجهیزات ترافیکی،پارکینگی و ایمنی جهت بهبود وضعیت تردد اتومبیل ها

پاسخ بدهید