نیمکت پارکی چوبی

فضای سبز پارک های شهری از مهم ترین مکان ها برای آسایش و راحتی شهروندان در شهرهای شلوغ است. بسیاری از افراد پیر و جوان، اوقات فراغت خود را در محیط پارک به سر برده، و دقایق زیاد و گاهی حتا ساعت ها، بر روی نیمکت های پارکی می نشینند. با قرار دادن نیمکت های چوبی در سطح شهر و پارک، محیط مناسب برای دمی آسودن و نشستن افراد فراهم می شود.  نیمکت چوبی از بهترین مدل نیمکت های پارکی در مبلمان شهری است که سازگاری بسیار بالایی با فضای پارک دارد. هر چشم انداز زیبایی، به میز و نیمکت چوبی با کیفیت خود احتیاج خواهد داشت.

کجاها می توانیم از نیمکت چوبی استفاده کنیم؟

در انتخاب نیمکت برای هر فضایی، باید به محیط پیرامونی و نوع کاربری صندلی توجه شود. نیمکت چوبی را در محیط پارک های شهری، در سایه یک درخت و در کنار پیاده‌رو، در حیاط پشتی خانه، در فضای سبز باغ‌ها و ویلاها، و هر محیط عمومی و خصوصی‌ای  که برای استراحت و آسایش است، می‌توان نصب کرد.

از آن جایی که متریال چوب وزن سبکی دارد، نیمکت های چوبی را به راحتی می توان حمل و جا‌به‌جا کرد و در محل های مورد نظر برای نصب قرار داد.

نیمکت پارکی جنس چوب چگونه است؟

نیمکت چوبی نیمکتی است که در بخش اعظم آن قطعات چوبی به کار رفته است. با این حال، ممکن است در قسمت های پایه، پشتی، دسته و یا بخش های جزئی دیگر، موادی متفاوت هم به کار رفته باشد. برای مثال، بسیاری از مدل های نیمکت پارکی، قسمت های پایه و دسته را به صورت یک قاب فلزی در نظر می گیرند تا از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشند، و برای قسمت نشیمن گاه و پشتی صندلی، جنس چوب را به کار می برند که عایق حرارتی است و برای نشستن انتخاب مناسب تری است.

کاربرد دوام و کیفیت نیمکت های چوبی

چوب متریالی قابل بازیافت است و از این لحاظ سازگاری بالایی با محیط زیست دارد و در بسیاری از پارک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب از این نظر که حرارت را بسیار کم انتقال می دهد، ماده ای بسیار مناسب برای استفاده در نیمکت های پارکی است و در هوای سرد و گرم زمستان و تابستان، دمای آن تغییر چندانی نمی کند. برای رفع خستگی در فصول مختلف، می‌توانید بدون دغدغه بر روی نیمکت های چوبی بنشینید.

دوام نیمکت هایی که از جنس چوب اقاقیا، اوکالیپتوس، سرو و ساج، ساخته می شوند، به دلیل تراکم بیشتری که دارند، بیشتر است و در برابر شرایط جوی و هجوم حشرات، بسیار مقاوم خواهد بود.

زیباسازی فضاهای سنتی و مدرن با استفاده از نیمکت چوبی

استفاده از نیمکت‌های پارکی چوبی، از منظر زیبایی‌شناسی، تاثیری بالقوه چشم گیر دارد.

چوب به طور کلی متریالی کاملا طرح پذیر است و هر کدام از جنس های مختلف چوب، کیفیت های به خصوصی را موجب می شوند. برای نیمکت های چوبی با تکنولوژی های جدید، مثل برش لیزری و خم کردن با بخار و لمینت کردن با چسب، فرم ها و شکل های پیچیده و جذابی ایجاد می کنند. از این رو، نیمکت های پارکی جنس چوب، در طرح های مختلف و سبک های سنتی، روستیک و مدرن قابل استفاده است.

قیمت نیمکت پارکی جنس چوب

قیمت نیمکت از عوامل اصلی در انتخاب و خرید یک نیمکت پارکی است. نیمکت های چوبی تنوع طرح و سبک بسیار زیادی دارند. نیمکت چوبی از نظر زیبایی و سازگاری با محیط، از بهترین مدل های نیمکت پارکی است. قیمت یک نیمکت چوبی، به ظرفیت نشستن و اندازه‌ی صندلی، نوع چوب و سایر متریال‌های به کار رفته، و طرح پیاده‌سازی شده، بستگی خواهد داشت.

 

پاسخ بدهید