چراغ چمنی

نورپردازی و روشنایی فضای سبز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چراغ‌ چمنی به منظور زیباسازی و نورپردازی در فضای سبز مانند پارک‌ها و باغ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چراغها در فضای باز در معرض مستقیم رطوبت، حرارت و عوامل مختلف محیطی و جوی بوده و از استحکام، مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار هستند. از آنجایی که در باغ‌ یا ویلا فاصله بین در ورودی تا ساختمان داخلی زیاد است، برای تامین نور مورد نیاز این چراغ‌ها  در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف در فاصله‌های معین از هم استفاده می شوند. به عبارت دیگر وجود چراغهای چمنی باعث میشود عناصر فضای آن محیط به صورت برجسته و چشمگیر به نمایش گذاشته شود.

نقش چراغ چمنی:

نور در طول شب برای فضای سبز بسیار اهمیت دارد. نورپردازی حاصل از چراغ چمنی علاوه بر روشنایی و ایجاد جذابیت در محیط، عناصری که در طول روز دیده نمی شدند را در شب به صورت برجسته به نمایش می گذارد. با چراغ چمنی می‌توان رقص نوردر فضا ایجاد کرد به طوری که فضای مورد نظر تبدیل به تفریحگاهی مسرت بخش برای عموم شود.

انواع چراغ چمنی:

چراغ های چمنی منجر به افزایش زیبایی و ایجاد امنیت در فضا می‌شود و فضای مورد نظر را تبدیل به جایی گرم ومهیج برای مردم می‌کنند. در ادامه مروری بر انواع چراغ‌های چمنی خواهیم داشت.

چراغ سر‌لوله

چراغ‌های سر‌لوله‌ یکی از پر‌مصرف‌ترین چراغ‌ها در فضای باز هستند. چراغ‌های سر‌لوله تنوع بسیار زیادی دارند و در نور‌پردازی فضا‌های باز مانند حیاط، باغ، ویلا‌، روف گاردن، پارک‌ و فضا‌های تفریحی استفاده می‌شوند. این چراغها بر روی لوله پایه وصل می شوند. اگر پایه چراغ لوله ای بلند باشد به عنوان چراغ پارکی در پارک‌ها، خیابان‌ها، باغ‌ها و حیاط خانه‌ها استفاده می شوند ولی اگر ارتفاع متوسط باشد به عنوان چراغ چمنی در چراغ باغچه ها و کنار استخری و سردری  مورد استفاده قرار می گیرد.

اینم بخون
از شهر زیبا چه می دانیم؟

چراغ‌ چمنی پایه دار
طرح و اندازه چراغ چمنی پایه دار متفاوت است. این چراغ‌ها دارای دو قسمت پایه و سر چراغ هستند. پایه ممکن است کوتاه یا بلند باشد. اندازه آن بسته به مکانی است که قرار است استفاده شود. در قسمت هد چراغ دو قسمت بدنه و حباب قرار دارد که حباب، سرپیچ و لامپ را شامل می شود. از داخل پایه‌ها سیم و کابل رد شده و به هد چراغ وصل می‌شود. در بعضی از چراغ‌های چمنی هم به جای لامپ و سرپیچ از یک برد ال‌ای‌دی استفاده می شود.

چراغ چمنی پلاستیکی

چراغ چمنی پلاستیکی از جنس پلی کربنات یا ABS است که پوششی از رنگ الکترواستاتیک روی آن قرار گرفته است. این چراغها به کمک پلیمرهای خود رنگ تولید ‌می‌شوند. چراغ‌های پلاستیکی با اینکه قیمت پایینی نسبت به نوع فلزی آن دارند ولی بسیار محکم و مقاوم هستند. چیزی که در این نوع جالب است این است که رنگ الکترواستاتیک چراغ را جذاب و درخشان نشان می‌دهد. چراغ چمنی پلاستیکی در برابر نفوذ گرد و غبار و مایعات حفاظ دارند.

چراغ چمنی دفنی

این چراغ چمنی ها ازنوعی هستند که نور بسیارزیبایی از کف زمین یا از داخل خاک به فضای سبزاطراف تابیده می‌شود و جلوه‌ بسیارزیبایی در شب در محیط اطراف ایجاد می‌کند. چراغ چمنی دفنی پایه ندارند و تنها ارتفاع کمی از کف داشته و نور را به سطح چمن ‌می‌تابانند.

چراغ چمنی سولار

چراغ چمنی سولار یکی از مدل‌های جدید چراغ‌ هاست که ازدو قسمت پایه و هد تشکیل شده است.  پایه چراغ را روی زمین محکم می کند و هد روشنایی چراغ را نگه می‌دارد. این چراغ چمنی دارای صفحه سیلیکونی در هد چراغ است. چراغ چمنی خورشیدی انرژی لازم برای روشنایی را در طول روز از طریق نور خورشید ذحیره کرده وبه باتری چراغ می فرستد. چراغ در طول شب با استفاده از این انرژی ذخیره شده در باتری روشن می‌ماند. در ساخت چراغ های چمنی خورشیدی از لامپ ال ای دی استفاده می شود و بدنه این چراغ ها از جنس پلاستیک و به صورت مکعب و مشبک می باشد.

اینم بخون
سطل زباله پارکی و مکانیزه

چراغ چمنی فلزی

جنس این چراغ چمنی از فلز آلومینیوم است. روش ساخت آن از نوع تزریق دایکاست است و با رنگ الکترواستاتیک رنگ ‌آمیزی ‌می‌شود. چراغ چمنی فلزی بسیار با دوام ومحکم و سبک است. از آنجایی که این چراغها در فضای بیرون مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای درجه حفاظتی IP بوده  و در برابر نفوذ گرد و غبار و آب مقاومت بالایی دارند.

چراغ چمنی نیزه ای

پایه چراغ چمنی نیزه‌ای متفاوت از پایه بقیه چراغ‌های چمنی است. این پایه ها  نیزه‌ای و تیز می‌باشند. برای نصب این پایه ها را داخل خاک  فرو می‌کنند. چراغ این مدل در هر زاویه‌ای تنظیم می شوند. مدل چراغ‌ چمنی نیزه ای، به شکل سرپیچ دار و یا به شکل چیپ ال ای دی پیوسته است. این چراغ چمنی با نوری که روی چمنها ایجاد می کند باعث زیبا شدن محیط در شب می شود.

چراغ چمنی جت لایت ال‌ای‌دی

این چراغها دارای ال‌ای‌دی و لنز و چیپ هستند که میزان پرتاب نور بالایی ایجاد می کند. این چراغ چمنی دارای پایه‌ای محکم است که به وسیله آن روی زمین ثابت می شود. چراغ چمنی جت لایت ال‌ای‌دی رنگ نورهای متفاوتی داشته و با نورپردازی که در محیط، ایجاد می کنند جلوه‌ای شگفت انگیزی به فضا می بخشند.

قیمت چراغهای چمنی

قیمت هر کدام از چراغ  چمنی‌ها بسته به متریالهای استفاده شده در ساخت آنها متفاوت است. با توجه به تورم نمی توان قیمت مشخصی را تعیین کرد. اما به صورت کلی می توان گفت که انواع چراغ پارکی ارائه شده در آسیا ویژن دارای قیمت مناسبی هستند و با توجه به کاربرد آنها، ارزش هزینه کردن برای این چراغ ها بسیار زیاد است.  البته ناگفته نماند که شما فقط با یک بار هزینه کردن سال ها از چراغ های چمنی بدون مشکل  بهره مند می شوید.

اینم بخون
مبلمان شهری عجیب در دنیا

نتیجه گیری:

شرکت آسیا ویژن عرضه کننده بزرگ مبلمان شهری ایران در حیطه ی تولید و فروش  انواع چراغهای پارکی، چمنی و خیابانی فعالیت دارد. جهت اعمال روشنایی به معابر و پارک ها ازانواع چراغ ها با ابعاد مختلف استفاده می شود که نوع خاصی از این چراغ ها مختص پارک ها و فضاهایی است که پوشیده از چمن هستند. چراغ چمنی‌ها در محوطه های چمنی نصب می شود و با طرح های زیبا و جدید، فضایی زیبا در محیط پارک ها، باغچه ها و ویلای شما ایجاد می کنند. این چراغها در حیاطها، باغچه ها، ویلاها و …بکار گرفته می شود بطوری که به آنها چراغ حیاطی نیز گفته

پاسخ بدهید